7 tudnivaló a rozsdamentes korlátokról:
- Alkatrészeinek mérete szabványszerűen megszabott. Magyarországon leginkább a 42,4x2mm -es verzió az elterjedt, a legtöbb helyen ezt az átlagosnak számító átmérőre gyártott csövet használják, illetve árulják.
- A legtöbb ilyen korlát kétféle csőből áll, egy nagy kapaszkodó- illetve oszlopcsőből - ez a fenti példában a 42,4 mm -, illetve kisebb, dísznek illetve biztonsági okokból felszerelt keresztrúd-csövekből - ezek Magyarországon általában 12 mm átmérőjűek.
- A korlátrendszer tényleg teljesen személyre - illetve ingatlanra - szabható! Ezt jól szemlélteti a SorInoX rozsdamentes korlát alkatrész listája. Szinte bármilyen elképzelés megvalósítható ezekből az egyszerű, de sokféle elemekből.
- Ez az úgynevezett üvegkorlátok alapja is. Ahhoz, hogy üvegkorlátot készítsünk, előbb egy ilyen korlátrendszerre lesz szükségünk, melyhez üvegpontfogókkal illeszthetjük majd hozzá a - feltehetőleg díszítő szerepű - üvegpaneleket.
- Kinézetre kifinomult, minimalista látszatot árasztanak. Általában szálcsiszolt acélból készülnek, mely "selymesen" tükröződik.
- Anyagának köszönhetően ellenáll a savas esőnek, az UV sugárzásnak, illetve természetesen a rozsdának is. Egyébiránt is elég strapabíró, így akár pakolni is lehet rá.
- Két elem összekapcsolása többféleképpen történhet. Használhat feltűnő, elkülönítő csuklót, de akár teljesen el is rejtheti a kapcsolásokat. Így a korlát úgy fog tűnni, mintha egyetlen egy darabból állna.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése